Cildi yaşlandıran hareketler ortaya çıktı

Cilt bakımı rutininize sadık kalmak ve pahalı nemlendiricilere yatırım yapmak iyi bir başlangıç olabilir, fakat günlük hayatınızda farkında olmadan cildinize zarar verebilecek bazı alışkanlıklarınız olabilir.

Bu alışkanlıkları değiştirmek zor olabilir, ama cildinizin sağlığı için bu değişikliklerin yapılması önemlidir.

İşte o alışkanlıklar…

Aşırı Kahve Tüketimi:

Kahve, diüretik özellikleri nedeniyle vücudunuzun su kaybetmesine yol açabilir. Bu durum cildinizin nemini kaybetmesine ve kırışık, mat bir görünüm almasına sebep olabilir.

Gözleri Ovuşturmak:

Göz çevrenizi sürekli ovuşturmak, cildin hassas yapısına zarar verebilir ve erken yaşlanma belirtilerine neden olabilir.

Yüz Üstü Uyumak:

Rahat bir uyku pozisyonu tercih etmek doğal olsa da, yüz üstü uyumak cildinizde kırışıklıklara yol açabilir. Yüzünüz yastığa bastırıldığında, ciltte istenmeyen çizgiler oluşabilir.

Güneş Kremi Kullanımı:

Birçok makyaj ürünü, güneşin zararlı UV ışınlarına karşı yeterli koruma sağlayamaz. Güneş kremi kullanımı, cilt yaşlanmasını yavaşlatarak cildinizi uzun süre genç tutmanıza yardımcı olur.

Kalıp Sabun Kullanmaktan Kaçının:

Görünüşüyle cezbedici olan kalıp sabunlar, cildinizin pH dengesini bozabilir ve cildin kurumasına neden olabilir. Cilt tipinize uygun, nazik temizleyiciler kullanmayı tercih edin.

Dudaklarınızı Yalamayın:

Dudaklarınızı yalamak, anlık bir rahatlama sağlasa da, dudaklarınızdaki nemi kaybetmenize ve çatlamaların oluşmasına neden olabilir. Tükürük, dudaklarınızın koruyucu tabakasına zarar verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir