Seçil Erzan davasında skandal… Denizbank’ın avukatı gazeteciyi gasp etti

Aralarında ünlü futbolcuların da olduğu 28 kişiyi yüksek getirili gizli fon vaadiyle dolandıran eski bankacı Seçil Erzan’ın, 295 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasında devam edildi. Duruşma esnasında Denizbank’ın avukatı, gazeteciye saldırarak telefonunu gasp etti. Gazeteci, avukat hakkında suç duyurusunda bulundu.

Duruşma esnasında bir gazeteci beyanda bulunan tanığa, beyanı bittikten sonra soyadını sordu. İzleyici tarafında oturan Denizbank’ın Kübra K. isimli avukatı, gazeteciye ‘tanığın adını soyadını soramayacağını’ söyledi. Bunun üzerine salondaki başka bir avukat ise Kübra K.’ye hitaben ‘bunun suç olmadığını’ söyleyince Kübra K., isimli avukat, hem meslektaşı hem de gazeteciyle tartışmaya devam etti. Mahkeme başkanı, Denizbank’ın avukatı Kübra K.’nin duruşma düzenini bozması nedeniyle avukat K. dahil tüm izleyicileri ve basın mensuplarını duruşma salonundan çıkardı.

MAHKEME ÖNÜNDE GAZETECİNİN TELEFONUNU GASP ETTİ

Mahkeme dışında da gazeteciyle tartışmaya devam eden avukat Kübra K., gazeteciye hakaret edip üzerine doğru yürümeye başladı. Gazeteci ise kendisine karşı gerçekleşen saldırıyı kayda almak için cep telefonuyla video çekmeye başladı. Bunu gören banka avukatı Kübra K., gazeteciye saldırarak telefonunu gasp edip, parmak sallayarak ‘geri zekalı’ şeklinde hakaret etti.

Gazeteci, bunun üzerine adliyenin içerisindeki polis karakoluna giderek saldırgan avukattan şikayetçi oldu. Avukat, ifade vermek üzere polis eşliğinde nöbetçi savcıya götürüldü.

Mahkeme, Denizbank çalışanları ile yöneticilerinden dinlenemeyen tanıkların dinlenmeleri için duruşmayı 31 Mayıs Cuma gününe erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir